פעילויות

ימי עיון והשתלמויות

המרכז לביוסינתזה ישראל, המכון לפסיכותרפיה גופנית, מציג :

 

“לגופו של דבר”: סדרת השתלמויות בנושא הגוף במרחב הטיפולי

הביוסינתזה היא שיטה טיפול מתחום הפסיכותרפיה הגופנית אשר פותחה על ידי דר’ דיויד בואדלה. היא מציעה אינטגרציה בין המימד הקוגניטיבי, הרגשי והגופני.
אינטגרציה זו היא בעלת ערך רב עבור מטפלים ומטופלים כאחד, והיא מאפשרת לנו את ההעמקת ההבנה שלנו כמטפלים לגבי עצמינו לגבי המטופלים שלנו וביחס לתפיסה שלנו כאדם שלם.

ההשתלמויות מציעות הן לימוד תיאורטי של עקרונות הפסיכותרפיה הגופנית בגישת הביוסינתזה, והן יישום של התיאוריה דרך מפגש ישיר וחוויתי איתן

נושאי ההשתלמויות:

 

1. חרדה וחופש

חרדה הינה תגובה טבעית של הגוף למצב חירום. במצבים קיצוניים,עם זאת, החרדה פוגעת באיכות החיים של האדם. ייחודיותה של הפסיכותרפיה הגופנית בטיפול בחרדה מתבטא בדגש שהיא שמה על הגוף כציר מרכזי להשגת איזון רגשי – נפשי.
העבודה דרך הגוף עשויה להביא לתוצאות מהירות ועוצמתיות יותר. במהלך ההשתלמות נלמד, כיצד מתבטאת החרדה בגוף, נלמד לזהות את התחושות בגוף ולעבוד איתן.
הדגש בעבודת הגוף הוא חיבור המטופל עם הכוחות והמשאבים הצפונים בו. חיבור שכזה מאפשר למטופל לחוש תחושת חופש ושחרור ומאפשר ארגון מחודש של הגוף
תאריך:6.12.11

שעות: 15:00-20:00

 

2. דיכאון ושמחת חיים
דיכאון ושמחת חיים מייצגים שני קצוות קיצוניים במרחב הרגשי, קוגניטיבי, הגופני והאנרגטי.
כאנשי מקצוע אנו רגילים להתייחס למונח “דיכאון” מתוך שימת דגש על האספקט הרגשי, קוגניטיבי והנוירולוגי שלו. הקורס מאפשר למשתתפים להעמיק את התחושה של הגוף במצב דיכאוני, הגוף מהווה את הציר המרכזי להעמקת ההבנה הקלינית.
העיקרון המנחה  העבודה הקלינית עם דיכאון הוא “הנעה והנאה”, עבודה זו מאפשרת את פתיחת הגוף אל תחושת שמחת החיים.

 

3. שליטה ויצירתיות בטיפול
כאנשי מקצוע בודאי נתקלתם לא פעם אחת בתסכול בחדר הטיפולים הנובע מהקושי לגשת ולגעת במטופלים מסויימים. בוודאי חיפשתם לא מעט דרכים יצירתיות יותר לעבודה במרחב הטיפולי.
הביוסינתזה כצורה של פסיכותרפיה גופנית מאפשרת הן למטפל והן למטופל ליצור קשר עם איכויות עמוקות אשר חבויות בתוכן, ואשר נובעות פעמים רבות ממצבים של רצון בשליטת יתר.
הביוסינתזה מאפשר ללמד יצירת גשר לעולם יצירתי של רעיונות ודימויים, מאפשרת יצירת קשר עמוק יותר עם אימפולסים נשכחים בתוכנו דרך תנועה
תאריך: 14.1.12

 

השתלמויות עתידיות:
זהות וקשר במרחב הטיפולי
שאלות של עוצמה וכוח במרחב הטיפולי
העברה והעברה נגדית בדגש על הגוף
בין שאיפה ליותר לנשיפת הקלה/נשימת רווחה: סדנא על נשימה
פרה וורבלי – פרה נטלי

 

קהל היעד:
אנשי מקצוע מהתחום הפסיכו-סוציאלי, פסיכולוגים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, מטפלים בתנועה, מטפלים בהבעה ויצירה, קלינאי תקשורת, מרפאים בעיסוק, בעלי ניסיון מקצועי בטיפול.
מורי התכנית הם מבכירי הביוסינתזה בארץ
הלימוד הוא בקבוצות קטנות
אורך מפגש: 5 שעות
מחיר: 280 ש”ח
מקום: מלום פרימה, תל אביב. (רחוב הירקון פינת פרישמן)

לפרטים ולהרשמה: 077-5522344